Reklama

Szczerość za szczerość

Szczerość za szczerość

11.06.2012
Czyta się kilka minut
Nasi rzucili się na amerykańską dziennikarkę Debbie Schlussel, która ma zdanie odmienne od naszego. Na nasz temat.
T

Ta publicystka kilku dużych amerykańskich gazet napisała ostatnio, że Polacy uczestniczyli w Zagładzie ręka w rękę z Niemcami. Jakkolwiek by oceniać historyczne kompetencje Debbie Schlussel, jednego nie można jej odmówić: jest bardzo szczera i pozbawiona hamulców w wyrażaniu opinii na tematy, które opanowała pobieżnie. Szczerość i pobieżność to akurat wartości, które sobie cenimy szalenie. Nieszczerość czy skrywanie opinii to dowody na zgąbczenie mózgu, określane u nas mianem „poprawności politycznej”. Z taką i podobnymi definicjami można przecież zapoznać się na dowolnym portalu skrzydła patriotycznego bądź konserwatywnego. Jest więc tak, że Debbie Schlussel to niemal Polka, biorąc jej skłonność do walki z wszelkimi mdłymi poprawnościami tzw. salonu.

Oto ci, owej poprawności nie lubiący i uważający ją za pogardy godną miękkość w ocenianiu, zobaczyli, czymże jest w tej materii...

3040

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]