Reklama

Sportowcy Państwa Podziemnego

Sportowcy Państwa Podziemnego

09.07.2013
Czyta się kilka minut
Polacy odnieśli bezprzykładny sukces na wimbledońskiej trawie, więc poszukajmy dziury w całym. Agnieszka Radwańska jest z Krakowa, a tak się przypadkowo składa, że kilka dni temu na Rynku spotkałem przypadkowo dawną znajomą, która ma kłopot.
J

Jej dwunastoletni syn, niestety, chyba ma talent do tenisa. W związku z tym jego rodzice muszą sprzedać mieszkanie oraz zapożyczyć się, gdzie się da, żeby zdobyć pieniądze na trenerów, sprzęt, przejazdy na turnieje itp. Gdyby byli obywatelami Francji czy Hiszpanii – problemu by nie było, koszta na siebie wzięłoby państwo. Hiszpańskie czy francuskie państwo, bo polskie państwo staje się państwem coraz bardziej podziemnym. To piękna tradycja okupacyjna, ale może stać nas na więcej.
Czy historia mojej znajomej brzmi znajomo? Pan Radwański, pan Janowicz oraz wielka rzesza panów i pań o nieznanych nazwiskach podejmują ogromne finansowe ryzyko, aby ich dzieci miały szansę nie zmarnować talentu. Kiedy już zdarzy się cud – jak tegoroczny polski Wimbledon – wszyscy jesteśmy dumni, że tak pięknie nam się przydarzyło. Nam – Polakom. Wszak ci na korcie to nasi. Wiemy to my, dowiedział się...

2388

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]