Reklama

Ładowanie...

Słowa tańczące

03.05.2013
Czyta się kilka minut
Czemu Doktor House mówi po polsku „Nie bądź Żydek”?
O

Odnalezione w tłumaczeniu. Gdańskie spotkania tłumaczy literatury” – w czasie których Jerzy Jarniewicz prezentował publikowany obok szkic – odbyły się w dniach 25-27 kwietnia. Ich twórcą był gdański Instytut Kultury Miejskiej, a dokładniej: w stu procentach kobiecy zespół z udziałem Aleksandry Szymańskiej, Katarzyny Tubylewicz, Aleksandry Halickiej, Barbary Wiechno oraz Justyny Czechowskiej.
Nie uda się tu wymienić wszystkich uczestników (a była ich, doprawdy, znakomita plejada) ani podejmowanych kwestii. Choć kilka nazwisk tłumaczy, wydawców, pisarzy (tych zajmujących się przekładami, ale też tych, którzy tłumaczą nam inne rzeczywistości)? Proszę bardzo, w alfabetycznym chaosie: Bator, Bieńczyk, Bodegård, Chaciński, Dąbrowski, Dehnel, Grönberg, Heydel, Fiedorczuk, Ingvarsson, Kruszyński, Plebanek, Pomorski, Rosiek, Sobolewska, Stasińska, Suska, Twardoch, Zagajewski... Część z...

4386

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]