Reklama

Sędzia sprowokowany

Sędzia sprowokowany

17.09.2012
Czyta się kilka minut
W „Gazecie Wyborczej” z 14 września znalazłem cztery teksty na temat rozmowy,...
1

1

...jaką z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku przeprowadził dziennikarz przedstawiający się jako urzędnik Kancelarii Premiera. „Rzeczpospolita” ogłosiła tego samego dnia dwa teksty poświęcone owej rozmowie. Tak wyraźne zainteresowanie dwu największych dzienników to niewątpliwy, choć daleki od jednoznaczności sukces „Gazety Polskiej Codziennie”, która wspomnianą prowokację zorganizowała i upubliczniła jej rezultaty.

2

Rekonstrukcja faktów, dokonana w „Wyborczej” przez Macieja Sandeckiego (bardzo dobry tytuł – „Sędzia pyta: Przyspieszyć?”) wydała mi się bogatsza i bardziej precyzyjna niż analogiczne zestawienie w „Rzepie”, w którym za dużo jest cytatów z wypowiedzi ministra Gowina. Komentarze Romana Daszczyńskiego i Moniki Olejnik („GW”) są ostrzejsze w tonie i wyraźniej potępiają postawę gdańskiego sędziego niż komentarz Piotra...

3277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]