Reklama

Samotność krótkodystansowca

Samotność krótkodystansowca

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Papież nie ustępuje ze względu na fatalny stan zdrowia – odchodzi w poczuciu odpowiedzialności. Jego następca zyska lepszą pozycję wyjściową, by przeorać kurię rzymską i cały Kościół. I nie chodzi tu o dyżurne debaty o celibacie czy prezerwatywach.
C

Chodzi o powrót do źródeł Ewangelii.
Po ogłoszeniu przez Benedykta XVI zamiaru rezygnacji do boju ruszyła armia kościelnych cukierników. Czegokolwiek by Papież nie uczynił, jego decyzję trzeba utopić w lukrze zachwytu. Tuszując przy okazji wszystko, co niepokojące.
To działanie ze szkodą dla prawdy, Kościoła i samego Papieża. Tak nie tylko degradujemy dramatyczne znaczenie jego decyzji, ale też przekłamujemy zmierzający do bezprecedensowego finału pontyfikat. Po południu w ostatni dzień lutego Benedykt zapewne nie wypowie publicznie ani słowa: odchodząc w milczeniu, po raz ostatni spróbuje nami wstrząsnąć.
I
Słuchaliśmy, a nie słyszeliśmy. Patrzyliśmy, a nie widzieliśmy. Czytaliśmy, a nie rozumieliśmy.
Przecież nie od dziś wiadomo było, że podczas konklawe w kwietniu 2005 r. modlił się aktem strzelistym: „Panie, oddal to...

17889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]