Reklama

Samorządy w polityce zagranicznej

Samorządy w polityce zagranicznej

26.11.2012
Czyta się kilka minut
Ogólnopolska konferencja o regionalnym i lokalnym kontekście polskiej polityki zagranicznej odbędzie się w Warszawie 5-6 grudnia. Zaprasza na nią Związek Miast Polskich.
W

Wśród tematów konferencji pt. „Rola samorządów w polityce zagranicznej RP” znajdą się uwarunkowania prawne współpracy zagranicznej polskich samorządów, znaczenie wsparcia finansowego dla rozwijania współpracy zagranicznej oraz możliwości, jakie daje zaangażowanie polskich samorządów w prace organizacji międzynarodowych. Spotkanie będzie też okazją do zaprezentowania wyników przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych badania na temat odzwierciedlenia rządowych założeń polskiej polityki zagranicznej w pracy samorządów, barier oraz potrzebnego samorządom wsparcia.

Udział w konferencji wezmą przedstawiciele wszystkich szczebli samorządów, eksperci Instytutu Spraw Publicznych, przedstawiciele MSZ, eurodeputowani. Konferencja zakończy się przyjęciem Deklaracji, która wraz z wynikami badania zostanie przekazana organom szczebla rządowego i parlamentarnego, odpowiedzialnym za...

1674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]