Reklama

Samo prawo nie wystarczy

Samo prawo nie wystarczy

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Polacy potrzebują wyraźnego znaku, że biskupi chcą oczyścić szeregi duchownych z pedofilów. Takim sygnałem są przygotowywane przepisy.
N

Na zwołanej w związku ze sprawą ks. Gila i abp. Wesołowskiego 27 września konferencji prasowej bp Wojciech Polak poinformował, że polski episkopat przygotował stosowne dokumenty, pozwalające na systemową walkę ze zjawiskiem pedofilii wśród duchownych. Mają one zostać przyjęte na najbliższym plenarnym posiedzeniu biskupów (a potem czeka je jeszcze zatwierdzenie przez Watykan). Komentując to spotkanie z dziennikarzami, nie sposób było nie zauważyć dobrej woli, którą wykazał się sekretarz episkopatu. Gdyby przygotowane dokumenty prezentowały to samo zrozumienie tej bolesnej dla Kościoła sprawy, jestem spokojny o ich jakość. Jednakże odpowiedź na pytanie, czy ich treść pozwoli na skuteczną walkę z pedofilią w Kościele, nie jest już tak jednoznaczna.
BISKUP PRZEKRACZA WŁASNE MOŻLIWOŚCI
Sytuacja kryzysowa, która powstaje po wykryciu tego przestępstwa, zmusza...

7403

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]