Reklama

Róbmy posynodalny raban

09.11.2014
Czyta się kilka minut
Episkopat Polski rozpocznie posynodalną dyskusję o rodzinie dopiero na wiosnę. Po co czekać aż tak długo?
T

To sam papież chce, żeby wszyscy wierzący katolicy włączyli się w dyskusję nad małżeństwem i rodziną. Dlatego m.in. po zakończeniu Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu kazał opublikować wersję końcowego dokumentu wraz z punktami, które nie uzyskały aprobaty dwóch trzecich zgromadzenia ojców synodalnych oraz z dokładnymi liczbami głosów „za” i „przeciw”. Motywem tego działania było pragnienie, by znajomość tego dokumentu oraz całej dyskusji odbytej podczas zgromadzenia stała się podstawą dalszej debaty nad kwestiami związanymi z rodziną, która – zgodnie z intencjami papieża – ma toczyć się w całym Kościele.
Czas na świeckich
Problem w tym, że nie jest do końca jasne, jak taka debata miałaby wyglądać – jak zwykli ludzie mieliby się w nią konkretnie włączyć. Kwestia ta pozostawiona jest lokalnym wspólnotom do szczegółowego określenia. W każdym Kościele...

12226

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]