Reklama

Proces z Abbey House

Proces z Abbey House

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Kiedy Tomasz Raczek pozwolił sobie na komentarz, w którym skrytykował pewną polską komedię, jej producenci zapowiedzieli, że oddadzą sprawę do sądu – bo naraził ich na straty finansowe.
K

Kiedy krytycy sztuki skomentowali działalność Domu Aukcyjnego Abbey House, zaczęli otrzymywać pisma adwokackie, w których grozi im się sankcjami prawnymi – bo narazili DAAH na straty finansowe.

Obie sprawy są oczywiście różne, nie tylko ze względu na różnicę między popularną rozrywką a elitarnym kolekcjonerstwem. Jak się wydaje, w przypadku nieudanej komedii grożenie krytykowi sądem było próbą stworzenia atmosfery skandalu, która podkręciłaby biznes. Celem Abbey House jest coś innego: dom aukcyjny musi uspokoić inwestorów, przekonać ich, że za głosami krytycznymi czają się jakieś wrogie siły (czytaj: konkurencja).

I tu zaczynamy zauważać podobieństwa. W obu przypadkach nie oskarża się krytyków o przekłamania czy nieścisłości. DAAH nie przeczy np., że stworzyło zamknięty obieg dziełami sztuki, w którym jedynymi „niezależnymi” rzeczoznawcami są osoby przez tę firmę...

3515

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]