Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Premier bez większości

Premier bez większości

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Co jest spoiwem Platformy? Władza i wciąż wysokie sondaże. Czy coś jeszcze? Niewiele więcej.
P

Przed kampanią parlamentarną 2011 r. Bartosz Arłukowicz i Jarosław Gowin podróżowali wspólnie po kraju. Sale były nabite ludźmi, dyskusje gorące. Obu polityków – lewicowca i konserwatystę – różniło niemal wszystko i specjalnie tego przed wyborcami nie kryli. Był w tym jakiś teatr absurdu, bo przecież obaj namawiali do głosowania na jedną partię – Platformę Obywatelską.
Przypomniały mi się te sceny, gdy na mównicy sejmowej doszło do sporu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem właśnie. Sporu poprzedzającego głosowanie, w którym 46 posłów partii władzy, idąc za Gowinem, przyłożyło ręce do utopienia „platformerskiego” projektu ustawy o związkach partnerskich.
Czy jest w tym coś zaskakującego? Absolutnie nie. Platforma jest podzielona. To prosta konsekwencja strategii wybranej dawno temu przez Tuska.
SILNIEJSI W GRUPIE
Oczywiście naiwnością...

10115

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]