Reklama

Pracowitość

Pracowitość

15.05.2012
Czyta się kilka minut
W krakowskim dodatku „Gazety Wyborczej” z 11 maja przeczytałem niewielki, lecz smaczny artykuł Bartłomieja Kurasia, zajmujący się dochodami prezydenta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego.
1

1

Z rozważań autora wysnuć można różne, niekoniecznie zgodne ze sobą, wnioski. Jedno wszakże wydaje się oczywiste: prezydent Majchrowski musi być tytanem pracy, skoro potrafi pogodzić trudne obowiązki w Urzędzie Miasta z ciężką pracą w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i na Uniwersytecie Jagiellońskim.

2

Nic nie mam przeciw pracowitości; przeciwnie: uważam, iż jest to cnota zasługująca na głęboki szacunek. Ale też: nadmiar obowiązków grozi przemęczeniem, a więc obniżeniem jakości pracy. Pytam więc: czy prezydent wielkiego miasta, mający poczucie ważności sprawowanej funkcji, może być także profesorem dwóch wyższych uczelni wraz z wszystkimi wynikającymi z tego obciążeniami? Albo odwrotnie: czy profesor dwóch uczelni może sobie pozwolić na odpowiedzialne sprawowanie wysokiego publicznego urzędu? Jako prosty...

2368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]