Reklama

Poznań nie pustynnieje

Poznań nie pustynnieje

21.04.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 14/2014
O

Odnoszę się do publikacji Filipa Springera nie tylko jako urzędnik „od kultury” w poznańskim magistracie, ale jako obserwator, relacjonujący ten aspekt życia miasta przez 20 lat dla „Głosu Wielkopolskiego” – redakcji, w której kilka lat pracowaliśmy wraz z autorem.
Obraz, jaki wyłania się z tekstu, nie jest w pełni prawdziwy. Czasem chodzi o detal, np. gdy mowa o Pawilonie Nowej Gazowni – otóż wbrew słowom Springera obiekt ma zarządcę i program (w obu przypadkach odpowiada za niego Estrada Poznańska), a korzystają z niego liczne organizacje pozarządowe.
Zdumiewa przemilczenie kulturalnych działań dotyczących rzeki Warty. Mobilne centrum kultury KontenerART, które od 6 lat rokrocznie ożywia nabrzeże od maja do września, jest efektem realizacji pomysłu artystów Ewy i Zbigniewa Łowżyłów przy znacznym udziale finansowym miasta i MKiDN. Jak widać, miasto jest otwarte nie tylko...

4302

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]