Reklama

Pomiędzy cyferką a literką

Pomiędzy cyferką a literką

24.11.2014
Czyta się kilka minut
Edukacja w Polsce, moim najskromniejszym zdaniem i w największym skrócie, skupiała się (i najpewniej jest to proces trwający i dziś) na dochodzeniu oraz śledzeniu tego, czego uczeń nie umie.
G

Gdy przyjrzeć się sprawie uważniej, jest to jedno z najdziwniejszych, najdłużej trwających i najmniej logicznych zjawisk w ogóle. Sądzę, że odwrócenie tej zasady – a mianowicie zażarte śledzenie w szkole, co uczeń umie – przyniosłoby Ojczyźnie naszej efekty niezwykłe w każdej dziedzinie.
Efektem wspomnianej tu metodologii nauczania jest dzisiejsza sytuacja powyborcza, czyli obserwowane przez nas z niesmakiem tumulty i ruchawki uliczne, rozdzierające okupacje, aresztowania i szarpaniny, którym doprawdy brakuje tylko głodówek i mszy koncelebrowanych. Zamętowi towarzyszą przeróżne polityczne krzyki, konferencje prasowe i rzecz jasna analizy Pana Gowina, który – wiemy to świetnie – w żałosnym analizowaniu dawno przegonił Pana Błaszczaka i właśnie dogonił Pana Ziobrę. Prezydent Najjaśniejszej z powodu tych wszystkich wydarzeń odwołał wizytę w Japonii, co najpewniej jest powodem...

4007

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]