Reklama

Połów pereł

Połów pereł

17.03.2013
Czyta się kilka minut
Gdy poszli do sex-shopu, śmiechu było co niemiara – ale bez tej wizyty pewnie by się nie udało.
Wojciech Dyl i Kamil Bączek – wynalazcy nowej laski dla niewidomych. Kraków, marzec 2013 r. Fot. Piotr Idem
K

Kij od mopa, kółko od starego stolika, rączka od wiertarki, kilka elementów elektronicznych. No, i kilkadziesiąt godzin spędzonych w szkole, w garażu, w piwnicy. Tyle uczniowie Technikum Elektronicznego w Połańcu, Kamil Bączek i Wojtek Dyl, potrzebowali, aby skonstruować pierwszą na świecie elektroniczną laskę dla osób niewidomych.
To urządzenie prawdziwie rewolucyjne: wibrowaniem rączki ostrzega przed przeszkodami, a w mroku automatycznie się rozświetla.
Nic dziwnego, że dzieło Kamila i Wojtka doceniono na jednych z najważniejszych targów wynalazczości na świecie: Brussels Innova. Laska z Połańca zdobyła w Brukseli złoty medal z wyróżnieniem.
GDZIE TO JEST?
Połanieckie Technikum Elektroniczne, gabinet dyrektora. W środku – Stanisław Rogala (dyrektor szkoły), Mariusz Zyngier (wychowawca oraz nauczyciel Wojtka i Kamila) i Beata Zyngier (żona...

13985

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]