Ładowanie...
Połów pereł

Kij od mopa, kółko od starego stolika, rączka od wiertarki, kilka elementów elektronicznych. No, i kilkadziesiąt godzin spędzonych w szkole, w garażu, w piwnicy. Tyle uczniowie Technikum Elektronicznego w Połańcu, Kamil Bączek i Wojtek Dyl, potrzebowali, aby skonstruować pierwszą na świecie elektroniczną laskę dla osób niewidomych.
To urządzenie prawdziwie rewolucyjne: wibrowaniem rączki ostrzega przed przeszkodami, a w mroku automatycznie się rozświetla.
Nic dziwnego, że dzieło Kamila i Wojtka doceniono na jednych z najważniejszych targów wynalazczości na świecie: Brussels Innova. Laska z Połańca zdobyła w Brukseli złoty medal z wyróżnieniem.
GDZIE TO JEST?
Połanieckie Technikum Elektroniczne, gabinet dyrektora. W środku – Stanisław Rogala (dyrektor szkoły), Mariusz Zyngier (wychowawca oraz nauczyciel Wojtka i Kamila) i Beata Zyngier (żona...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]