Reklama

Ładowanie...

Poetyckie roboty

04.04.2015
Czyta się kilka minut
Mają po 30 lat, są pomysłowi, utalentowani i bezczelni. Nazywają się Rozdzielczość Chleba i tworzą poezję, jakiej Polska nie znała.
Rozdzielczość Chleba: Łukasz Podgórni, Piotr Płucienniczak, Leszek Onak Fot. Katarzyna Włoch dla „TP”
N

Najgorzej, jak ich ktoś zapyta: „Ale czy to w ogóle jest jeszcze poezja?”. Naprawdę mają tego po dziurki w nosie. Ile razy można wyjaśniać? Lepiej już zacząć np. od ulubionego koloru.
– Zielony – odpowiada Leszek Onak, postawny brodacz, rocznik 1981, absolwent polonistyki. Żyje z projektowania stron internetowych. Sam o sobie pisze: „Wyrazomaszyna, twórca śródmedialny, wydawca, administrator”.
– Żółty – mówi Łukasz Podgórni, wysoki, w okularach, urodzony w 1984 r., też polonista. Na co dzień pracuje w Korporacji Ha!art, jest redaktorem portalu i sekretarzem redakcji. Przedstawia się jako: „Ciało, które dobrze siedzi przed kompem”.
– Czarny – dorzuca Piotr Puldzian Płucienniczak, drobny szatyn, rówieśnik Podgórniego, socjolog. W biogramy wpisuje sobie: „Prowokator, artysta, elektrokomunista, wróg korekty, pracy i narodu”. Należy do Partii Zieloni.
Razem tworzą...

8274

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]