Reklama

Poetyckie roboty

Poetyckie roboty

04.04.2015
Czyta się kilka minut
Mają po 30 lat, są pomysłowi, utalentowani i bezczelni. Nazywają się Rozdzielczość Chleba i tworzą poezję, jakiej Polska nie znała.
Rozdzielczość Chleba: Łukasz Podgórni, Piotr Płucienniczak, Leszek Onak Fot. Katarzyna Włoch dla „TP”
N

Najgorzej, jak ich ktoś zapyta: „Ale czy to w ogóle jest jeszcze poezja?”. Naprawdę mają tego po dziurki w nosie. Ile razy można wyjaśniać? Lepiej już zacząć np. od ulubionego koloru.
– Zielony – odpowiada Leszek Onak, postawny brodacz, rocznik 1981, absolwent polonistyki. Żyje z projektowania stron internetowych. Sam o sobie pisze: „Wyrazomaszyna, twórca śródmedialny, wydawca, administrator”.
– Żółty – mówi Łukasz Podgórni, wysoki, w okularach, urodzony w 1984 r., też polonista. Na co dzień pracuje w Korporacji Ha!art, jest redaktorem portalu i sekretarzem redakcji. Przedstawia się jako: „Ciało, które dobrze siedzi przed kompem”.
– Czarny – dorzuca Piotr Puldzian Płucienniczak, drobny szatyn, rówieśnik Podgórniego, socjolog. W biogramy wpisuje sobie: „Prowokator, artysta, elektrokomunista, wróg korekty, pracy i narodu”. Należy do Partii Zieloni.
Razem tworzą...

8274

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]