Reklama

Poczucie humoru

Poczucie humoru

17.07.2012
Czyta się kilka minut
Jakiś czas temu na okładce „Newsweeka” znalazł się Antoni Macierewicz w stroju taliba; niedawno Tomasz Lis nazwał „talibkiem” Tomasza Terlikowskiego.
1

1

Te publicystyczne metafory tak bardzo wzburzyły Marka Magierowskiego, że postanowił wytłumaczyć ich użytkownikom, kim naprawdę są talibowie. Jego artykuł, opublikowany w „Rzeczpospolitej” z 12 lipca i przywołujący długi szereg przykładów okrucieństwa afgańskich radykałów, kończy się patetycznym apelem do redaktora „Newsweeka”. Magierowski zachęca Lisa, by pomyślał, czy jego „specyficzne poczucie humoru” będzie zrozumiałe dla ofiar prawdziwych talibów i dopowiada: „Niech się Pan zastanowi, czy rzeczywiście rozumie Pan słowo »talib«, i czy wie Pan, o czym Pan mówi”.

2

Marek Magierowski zakłada, że Tomasz Lis niewiele wie o talibach, i że trzeba mu dostarczyć wiedzy na ten temat. To domniemanie niewiedzy jest niezbyt prawdopodobne i jeszcze mniej eleganckie; zapewne chodziło o zirytowanie przeciwnika i skłonienie go do repliki....

2840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]