Reklama

Piosenka o końcu świata

Piosenka o końcu świata

17.04.2012
Czyta się kilka minut
Polska stoi przed podstawowym wyborem. Walczyć o jedność całej Unii, na co będziemy mieli mały wpływ, czy pogodzić się ze zróżnicowaniem tempa integracji? Za każdą decyzję zapłacimy.
W

W EUROPIE FEDERALNEJ CZY POZA NIĄ?
Przed dwoma tygodniami wywiadem z Radosławem Sikorskim zapoczątkowaliśmy cykl rozmów o kształcie i priorytetach polityki europejskiej naszego państwa. Szczególnie bowiem w sytuacji, kiedy ostry wewnętrzny konflikt zrujnował niedawny konsens w polskiej polityce zagranicznej, a pogrążona w kryzysie Europa stoi przed kluczowymi rozstrzygnięciami, warto zapytać, jaką politykę europejską chce prowadzić rząd, a o jakiej myśli opozycja.
Radosław Sikorski przedstawił powody, dla których uznał głębszą integrację UE i udział Polski w tym procesie za podstawowy element polskiej racji stanu. W kolejnej rozmowie Aleksander Smolar mówi o scenariuszu możliwego podziału Europy na „awangardę integracji” – czyli Europę federalną – i „kraje zewnętrzne, skonfederowane”. Pyta też, czy polskie państwo i polska polityka są gotowe do dokonania...

23915

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]