Reklama

Pełne teczki prokuratorów

Pełne teczki prokuratorów

06.10.2014
Czyta się kilka minut
Rewolucja w wymiarze sprawiedliwości skończy się paraliżem prokuratury – przekonują śledczy. Na reformie skorzystają jednak inni uczestnicy procesów.
M

Michał Królikowski wkrótce przestanie być wiceministrem sprawiedliwości (na razie przebywa na zwolnieniu lekarskim), ale na odchodne podrzucił następcom kukułcze jajo. Problemem są nie tyle różnice ideowe między nim a nowym szefem resortu Cezarym Grabarczykiem, ile regulamin działania prokuratur, który ma wejść w życie z początkiem przyszłego roku. Przepisy, które przygotowywał Królikowski, podpisał rzutem na taśmę – 15 września – były minister sprawiedliwości Marek Biernacki.
Zaraz po informacjach o swoim odwołaniu Królikowski mówił w Sejmie: – Nie jestem w stanie pracować dalej nad zmianami w prawie karnym, które demontowałyby to, co przygotowałem i realizowałem od 2009 r. W moim przekonaniu minister Grabarczyk chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowisk prokuratorskich, co osłabia ostrze tej reformy i jej skuteczność.
Bez regulaminu ani rusz
O co...

12603

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]