Reklama

Palestyńczycy znad Wisły

Palestyńczycy znad Wisły

27.02.2012
Czyta się kilka minut
Nie tylko Wolni Polacy delegitymizują własne państwo. Robią to wszystkie strony politycznego sporu, niebędące akurat przy władzy – robiła to także PO podczas rządów PiS.
D

Dwóch znamienitych komentatorów i uczestników polskiego życia publicznego, Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Zając („TP” nr 7/12), poświęciło wiele uwagi środowisku „Teologii Politycznej”. Przyczyną nagłego zainteresowania stała się ostra debata (właściwie: starcie), którą na początku roku rozpoczęli Dariusz Karłowicz i Łukasz Warzecha polemiką z „Gazetą Polską”, braćmi Karnowskimi oraz Zdzisławem Krasnodębskim, na temat forsowanych przez nich koncepcji „Wolnych Polaków”, „drugiego obiegu”, „zaborów Polski” etc. Karłowicz i Warzecha argumentowali, że istotą funkcjonowania w przestrzeni publicznej, nawet jeśli nie jest ona chwilowo zbyt przyjazna, nie jest zamknięcie się w prawicowym getcie, lecz podejmowanie starań o wpływ na główny nurt debaty. Ponieważ zwolennicy „drugiego obiegu” każdą taką próbę traktują jako zdradę lub zgniły kompromis, uznając, że po katastrofie smoleńskiej ludzie...

11324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]