Reklama

Pablopavo i Ludziki – „Polor”

Pablopavo i Ludziki – „Polor”

10.02.2014
Czyta się kilka minut
Jest mistrzem w mieszaniu muzycznych stylistyk i poetą zanurzonym w codzienności.
K

Kiedy już okrzyknięto go nowym Grzesiukiem, Pablopavo (czyli Paweł Sołtys, rocznik ’78) zrzucił wizerunek warszawskiego barda. Na najnowszej płycie „Polor” – „miasto dziewięciu zajezdni” wciąż jest jednym z bohaterów, ale najważniejsze są nie scenografie, ale proste historie o ludziach. Melancholia idzie tu ramię w ramię z ironią, a empatia walczy o lepsze ze zdystansowaniem.
Opisując swe rodzinne miasto, Pablopavo pokazuje jego różne oblicza. Są tu zblazowani hipsterzy i piątkowe balangowiczki, ale gdzieś obok przy rurze grzewczej chronią się bezdomni, a na słonecznym placu zbiera pieniądze chuderlawy żebrak. Pablopavo składa ich historie z niepozornych obserwacji.
Dla tych, którzy kojarzą Pablopavo z płytami reggae’owego Vavamuffin lub z hiphopową nawijką, jego solowe albumy były zaskoczeniem. Płyty „Telehon” i „10 piosenek” nagrywane z zespołem Ludziki (a także „Głodne...

2123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]