Reklama

Ogon

Ogon

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Ogon jest – zważmy – najszczerszym sygnalizatorem emocji. Nie masz emocji, których by za pomocą ruchu lub bezruchu ogona nie dało się wyrazić.
W

Wielkość ogona – zważmy takoż – nie ma znaczenia, tak jak jego grubość, kształt, kolor czy tworzywo, z którego jest uczyniony. Czy to ogon puszysty, czy łysy, twardy, miękki, prosty czy skręcony, czy to pokryty łuską, piórami, czy włosem, czy elegancki, czy przecudny, czy wstrętny – ogon zdradzi i wyraża zawsze wszystko. Nawet gdy ogon jest mały, a nawet bardzo mały, to owa małość nie jest dla postrzegania ogona kluczowa, bowiem jako rzekł Pascal: „Wyobraźnia powiększa małe przedmioty, tak iż wypełnia nimi naszą duszę”. Nawet bardzo mały ogon zatem u każdego obserwatora ogonów uruchamia wyobraźnię jednako mocno.

Ruch ogona wypełnia naszą duszę, można by rzec. Oto ogony bowiem, w ich absolutnie unikatowym bycie, są końcówką pasma transmisyjnego szczerości, której to początek zagnieżdżony jest w mózgu. Ogon jest jakby ekranem wyświetlającym bez zakłóceń intencje ich właścicieli...

4004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Machanie ogona u psa jest tylko wyrazem jego ekscytacji, machający ogonem pies jak najbardziej może ugryźć, macha ogonem np. bo ekscytuje go myśl, że zaraz ugryzie. Polityk wyposażony w ogon też pewnie by nim radośnie machał, na myśl o poselskich dietach i przekrętach jakie będzie mógł dokonać.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]