Reklama

OBRAZ TYGODNIA

13.01.2014
Czyta się kilka minut
4 – 13 stycznia 2014
O

Orkiestra gra. Po raz 22. Jerzy Owsiak zorganizował doroczną zbiórkę pięniędzy: tym razem wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierali na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. Do chwili zamknięcia tego numeru „TP” na kontach fundacji znalazło się ponad 35 mln zł, ale ostateczne kwoty poznamy za kilkanaście tygodni. Niejako tradycyjnie finałowi Orkiestry towarzyszyły głosy krytyki prawicowych publicystów, których leitmotiwem były (cytujemy za panem Łukaszem Warzechą) jednorazowość, komercyjna otoczka i moralny terror oraz zaangażowanie przedstawicieli państwa, a także – w wersji radykalnej – rzekome nieprawidłowości finansowe.

Świetlana przyszłość. Premier Donald Tusk przedstawił plany na najbliższe 8 lat, powiązane z wydatkowaniem pieniędzy z nowego budżetu UE....

5066

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]