Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

20.05.2013
Czyta się kilka minut
14 – 20 maja 2013
K

Klon człowieka. Amerykańscy embriologowie z Oregon Health and Science University sklonowali ludzki zarodek – uzyskali klon ośmiomiesięcznego płodu cierpiącego na ciężką chorobę genetyczną w nadziei wytworzenia dzięki temu embrionalnych komórek macierzystych, przydatnych do ewentualnego użycia w terapii.

Gospodarka pełznie. Polski wzrost gospodarczy w pierwszym kwartale wyniósł zaledwie 0,4 proc. PKB (analitycy spodziewali się 0,7 proc.), co jest najgorszym wynikiem od 4 lat. Na minusie są inwestycje ­(- 4,1 proc.) oraz konsumpcja prywatna i publiczna, na plusie (3,2 proc.) eksport netto. Rada Polityki Pieniężnej próbuje stymulować wzrost obniżając stopy procentowe (obecnie główna wynosi 3 proc. – najniżej w historii), równocześnie udało się stłumić inflację (w kwietniu 0,8 proc.; najmniej od 7 lat).

PO dołuje. Według...

4368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]