Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

01.04.2013
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia 2013
R

Redaktor, senator, minister, Krzysztof. W wieku 82 lat zmarł Krzysztof Kozłowski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” i twórca świetności niniejszej rubryki, pierwszy niekomunistyczny minister spraw wewnętrznych i organizator Urzędu Ochrony Państwa, człowiek odważny i rozważny, szlachetny i wielkoduszny.

Kryzys koreański. Władze Korei Północnej ogłosiły, że wchodzą w stan wojny z Koreą Południową, ostrzegając, że każda prowokacja w pobliżu jej lądowej i morskiej granicy doprowadzi do „konfliktu na szeroką skalę i wojny jądrowej”. Formalnie Pjöngjang i Seul pozostają w stanie wojny od ponad pół wieku – po konflikcie z 1953 r. nigdy nie zawarto układu pokojowego; analitycy zajmujący się regionem są zdania, że Kim Dzong Un eskaluje napięcie, żeby wymusić na instytucjach międzynarodowych wznowienie pomocy dla...

5198

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]