Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

18.02.2013
Czyta się kilka minut
12 – 18 lutego 2013
B

Benedykt XVI: kulisy dymisji. Zdaniem watykanistów odchodzący 28 lutego papież nie ma poważniejszych kłopotów ze zdrowiem – do decyzji o rezygnacji miało doprowadzić go rozczarowanie współpracownikami z Kurii Rzymskiej, odpowiedzialnymi za przecieki kościelnych tajemnic (m.in. w aferze VatiLeaks) i wpadki obciążające jego samego. Podczas środowej audiencji generalnej, żegnając się z wiernymi, Benedykt XVI podkreślił, że podjął decyzję w pełnej wolności i po długich modlitwach, ze świadomością, że nie jest w stanie pełnić posługi Piotrowej z braku sił; wiadomo, że po krótkim pobycie w Castel Gandolfo ma zamieszkać w klasztorze na terenie Ogrodów Watykańskich. Nowego papieża wybierze 117 kardynałów – ponad połowa z nich to przedstawiciele Europy, w której mieszka jedna czwarta wszystkich katolików świata; elektorów z Ameryki Łacińskiej, gdzie mieszka prawie połowa...

4725

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]