Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

17.09.2012
Czyta się kilka minut
11 – 17 września 2012
S

Sprawiedliwość obnażona. „Gazeta Polska Codziennie” opublikowała nagranie rozmowy prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego z dziennikarzem podszywającym się pod asystenta szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego. Fikcyjny urzędnik ustalał z sędzią datę posiedzenia w sprawie zażalenia Marcina P., twórcy piramidy finansowej Amber Gold, na decyzję o trzymiesięcznym areszcie – a sędzia pytał, czy ma je przyspieszyć. Postępowanie sędziego – jako urągające zasadzie niezależności – skrytykowali zarówno premier Tusk, jak i minister sprawiedliwości Jarosław Gowin; ten drugi domaga się jego odwołania. Prokuratura wszczęła tymczasem śledztwo, by sprawdzić, czy syn premiera Michał popełnił przestępstwo, pracując równocześnie dla gdańskiego lotniska i dla kontrolowanej przez Amber Gold firmy OLT Express.

Notatka tajna. Dokument poświęcony...

4640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]