Reklama

Niepewność

Niepewność

30.01.2012
Czyta się kilka minut
Od chwili ujawnienia kolejnej rekonstrukcji rozmów w kokpicie smoleńskiego tupolewa przyglądałem się nowej fali sporów o katastrofę z kwietnia 2010 r.
1

1

Pierwsze jej dni należały do posła Antoniego Macierewicza, który na kolejnych konferencjach transmitowanych przez telewizję wznosił się coraz wyżej ponad ziemię, szybując w stronę prawd ostatecznych, niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Najważniejsze reakcje prasowe zaczęły się ukazywać kilka dni później. W sobotę, 21 stycznia, „Rzeczpospolita” opublikowała instruktywny raport Michała Majewskiego i Pawła Reszki „Kto usłyszał gen. Błasika”. W poniedziałek, 23 stycznia, bloki materiałów smoleńskich, zapowiedziane na okładkach, ukazały się w tygodnikach „Wprost” i „Uważam Rze” (w pierwszym z nich zwraca uwagę precyzyjna „Anatomia śledztwa”, pióra Michała Krzymowskiego, w drugim – histeryczny monolog Jacka Karnowskiego „Dlaczego aż tak kłamią w sprawie Smoleńska”). Tego samego dnia w „Gazecie Wyborczej” znaleźć było można ciekawą rozmowę Agnieszki Kublik z...

4495

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]