Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Niech żyje rechot

Niech żyje rechot

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,...
.

...przyznam, że niezwykle odpowiada mi nadwiślańskie poczucie humoru. Pytany o transseksualną posłankę – arcybiskup odpowiada, że Włosi mieli w parlamencie gwiazdę filmów porno, ale to akurat elegancka dziewczyna. A potem jeszcze nadmienia, że chodzi nie tyle o żabę, ile o ropuchę, którą trzeba zjeść. Naprawdę – bardzo zabawne, chociaż może ciut koszarowe.
Tę smaczną anegdotkę przywołałem nie bez powodu: chciałbym Cię przy okazji nauczyć czegoś piekielnie ważnego. Otóż po raz kolejny wertując absurdalne opowiastki o Cieśli, zauważyłem, że Nieprzyjaciel dwa razy płacze: nad zmarłym Łazarzem i nad Jerozolimą, gdzie wkrótce nie pozostanie kamień na kamieniu, gdyż nie poznała czasu swego nawiedzenia. Natomiast Nieprzyjaciel nigdy się nie śmieje.
A właściwie, precyzyjnie rzecz biorąc, żaden z tych czterech grafomanów nie napisał wprost, że Cieśla kiedykolwiek się śmiał albo...

3969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]