Reklama

Niebezpieczne progi

Niebezpieczne progi

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Dwuletnie zniesienie progów ostrożnościowych wydaje się niebezpieczne. Dyscyplina budżetowa nie jest najmocniejszą stroną rządzących. Zwłaszcza gdy zbliżają się wybory – będą za dwa lata.
M

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy bankructwo ogłasza Detroit, miasto amerykańskiego snu, Grecja tnie 100 tys. miejsc pracy i szuka kolejnych oszczędności, zaś agencja Fitch zabiera Francji najwyższy rating, bo gospodarka niegdysiejszej potęgi zardzewiała, w Polsce rząd zapowiada nowelizację tegorocznego budżetu i zawieszenie na dwa lata progów bezpieczeństwa finansów publicznych.
IMPULS?
W państwowej kasie brakuje ponad 24 mld zł i nadziei na szybkie znalezienie źródeł nowych przychodów. Nie ma już szans (na to liczył rząd, przygotowując optymistyczny tegoroczny budżet), by wzrost gospodarczy na dobre przyspieszył w drugiej połowie roku. Koniunktura na świecie ledwo się tli, nie widać wyraźnych oznak poprawy, ani za oceanem, ani w Azji, ani w Europie.
Niemcy, nasz największy partner handlowy, nadal borykają się z kryzysem, ich powolne tempo...

6347

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]