Reklama

Nic, tylko pogratulować

Nic, tylko pogratulować

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Nie tylko Centrum Zdrowia Dziecka stacza się w finansową przepaść. Przy tak skonstruowanym systemie finansowania służby zdrowia nawet najlepszy dyrektor musi zadłużyć szpital.
P

Pracownicy Centrum Zdrowia Dziecka nadal czekają na Krzyże Zasługi, które mieli dostać z okazji 35-lecia istnienia placówki. Odznaczenia (także Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski) leżą w szufladzie w sekretariacie dyrekcji, nie ma jednak nikogo, kto by chciał je wręczyć. Miały trafić do lekarzy i pielęgniarek podczas gali w Starej Pomarańczarni, uroczystość została jednak w ostatniej chwili odwołana. W internecie bez problemu można znaleźć jej program: spodziewano się prezydenta i premiera, a oprócz orderów, także statuetek i listów gratulacyjnych.

Ta gruba niezręczność była na rękę wszystkim: dzięki niej dyrektor szpitala uniknął złośliwych pytań dziennikarzy, ile kosztowało wynajęcie Starej Pomarańczarni i Amfiteatru w Łazienkach na zorganizowanie całodniowych obchodów. Premier uniknął pytań na temat odpowiedzialności rządu za dramatyczny stan finansowy, w jakim...

9614

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]