Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

02.05.2015
Czyta się kilka minut
O

OKO TYM RAZEM POLSKIE
Kilkunastu członków Ruchu Narodowego i stowarzyszenia Przymierze Naród – Wolność – Suwerenność ustawiło się pod Konsulatem USA w Krakowie, żeby zaprotestować przeciw niedawnej wypowiedzi szefa FBI, dotyczącej współudziału Polaków w Zagładzie. Narodowcy odczytali list, który przekazali konsul generalnej. Wzywają w nim szefa FBI „do uderzenia się w piersi i dostrzeżenia belki we własnym oku, zanim zacznie on poszukiwać drzazgi w cudzym, tym razem polskim”. W relacji z wydarzenia, zamieszczonej na profilu RN na Facebooku, napisano (dość swobodnie traktując ortografię i gramatykę języka polskiego): „pikieta zgromadziła grupę Krakowian, którzy z zainteresowaniem przyglądali się wydarzeniu i biła brawo mówcom, w ewidentny sposób zgadzając się ze stanowiskiem RN”.
KULTURA KONFLIKTU
Dzień później pod urzędem...

1848

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]