Reklama

Nareszcie!

Nareszcie!

23.01.2012
Czyta się kilka minut
Najbardziej wyczekana książka w historii literatury polskiej. I zarazem dzieło olśniewające, którego wartość zasadza się nie na języku mówionym, lecz na jedynym i niepowtarzalnym języku białoszewskim.
N

Nareszcie... – bo jest to najpewniej najbardziej wyczekana książka w całej historii literatury polskiej. Owszem, czekało się w przeszłości na różne rzeczy, zarówno konkretne, jak i te znacznie mniej wyraźne. Od na przykład październikowego numeru „Twórczości” z roku 1966 rozpoczęło się zatem wielkie wyczekiwanie „Miazgi” Jerzego Andrzejewskiego. Jeśli zaś idzie o spodziewania mgliste, to jeszcze na początku lat 90. słychać było wołania o wielką epicką powieść naszych czasów. Jasne, czeka się również na następne tomy dobrych pisarzy. Zważywszy jednak i na rangę autora, i na dekady, które upłynęły od pojawienia się pierwszych wieści o tym, że Białoszewski pisze diariusz – właśnie ukazującemu się teraz „Tajnemu dziennikowi” należy przyznać pierwszeństwo; spokojnie, acz zdecydowanie.

Było na co czekać

W drugiej połowie lat 70. Białoszewski sporadycznie...

16089

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]