Reklama

Namiastka

Namiastka

02.07.2013
Czyta się kilka minut
Oddano 1161 głosów. Ważnych było 1160. Za 1131. Przeciwko 17, wstrzymujących się 12. Tym samym weszliśmy w drugą dekadę nieustannego prezesowania.
J

Joachim Brudziński, zapytany w TVN24 o możliwość pojawienia się kontrkandydata, powiedział, że byłoby to „zabawne”. Tym samym wyraził zdanie w stu procentach sumujące, by nie rzec: definiujące stan dzisiejszego poczucia komizmu.
Brak nieco paraboli, by zilustrować, jak to piękne, choć drobne spostrzeżenie łączy nas, rodaków, tu na tej ziemi noszącej ludzi z ich opiniami odmiennymi zawsze i dla zasady, podzielonych na plemiona gruntownie sobie obce. Dodać należy, że w kwestii uznawania, co jest zabawne, a co nie, też od lat nie ma tu zgody, znalezienie wspólnego języka żartu jest zadaniem syzyfowym. Joachim Brudziński ogłosił, że oto jest. Jest wspólnota dawno niewidziana. Jedność na miarę zgody Amerykanów w chwilach wzniosłych.
Otóż bez wątpienia wszystkich, jak tu siedzimy, wizja pojawienia się kontrkandydata doprowadziłaby do spazmów i totalnego paniekochanku. Do...

3076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]