Reklama

Ludzie ludziom

Ludzie ludziom

09.07.2012
Czyta się kilka minut
Konkurs odbył się kilkanaście dni temu w Hajfie. Najmłodsza z czternastu finalistek ma 74 lata, najstarsza liczy sobie 97 wiosen.
P

Pięćset zgłoszeń w konkursie Miss Ocalonych z Holokaustu dawało szansę na staranny wybór. Sponsorzy (z firmy kosmetycznej) twierdzą, że ostateczny wynik zależał jedynie w 10 procentach od urody. 90 procent punktów przyznawano za opowieść o doświadczeniach z obozu, getta, ewentualnie pozostawania w ukryciu, a następnie powojennej budowy żydowskiego państwa. Składające się z trzech „zwyczajnych” missek i specjalisty z zakresu psychiatrii jury z uwagą wysłuchiwało poruszających opowieści oraz przyglądało się paniom, sunącym w czarnych wieczorowych sukniach po czerwonym dywanie (była Miss Izraela nauczyła je odpowiedniego stąpania w konkursowych warunkach). Producent konkursu, Shimon Sabag, tak oto zgrabnie ujął motto imprezy: „Zawsze spoglądaj na życie z uśmiechem”. Wybór – zgodnie z oczekiwaniami – nie był łatwy – nigdy nie był łatwy, a zwłaszcza teraz to już nie. Koronę...

1158

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]