Reklama

Liczenie na innych

Liczenie na innych

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Rzecz została powiedziana już wiele razy, a sugestia jest szalenie silna: to niemal pewne, że głosy oddawane w polskich wyborach liczone są w Moskwie.
N

Należy uznać, że 30 proc. społeczeństwa przychyla się do tej opinii, deklarując poparcie dla partii prezesa Kaczyńskiego, który jest autorem owej przykrej koncepcji.
Wobec liczenia głosów w Moskwie prezes proponuje zatem liczenie dodatkowe. Własne. Tu, na miejscu, przez szwadrony jego zwolenników. Zostawmy jednak na razie liczenie tu, i oddalmy się ku liczeniu tam. W nieco infantylnym założeniu prezesa Moskwa jest nieprzyjacielem PiS, a zatem policzy głosy tak, to pewne, by wybory polskie wygrała przyjaciółka Putina, czyli PO. Tym samym Moskwa ma dać prezesowi satysfakcję, jak i okazję do dalszych brawurowych teoretyzowań. Nie ulega tu kwestii, że marzeniem prezesa jest spełnienie tego zamówienia. Jest to rodzaj fantazji zastępującej najgrubsze fantazmaty erotyczne i najohydniejsze z najohydniejszych projekcje obcowania. Nieco zdumiewa liczba amatorów tego typu wrażeń, które na...

3752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]