Reklama

Kukuryku

Kukuryku

15.10.2012
Czyta się kilka minut
Ostatnie sondaże przynoszą dwie informacje – banalną i, niestety, trwożącą.
O

Oto wbrew wrażeniu, jakie można odnieść, wertując gazety zrobione z papieru, przeglądając fora i wszelkie portale, są wciąż ludzie, którzy nie trzymają się kurczowo swoich poglądów. Są, i nie jest ich mało. Zdolność do zmieniania poglądów jest jedną z najpiękniejszych cech człowieczych, odróżniającą gatunek ludzki od gatunków genetycznie konserwatywnych, obstających pokoleniami przy jedzeniu żab albo znajdujących od stworzenia świata upodobanie w polowaniu na myszy. W tym sensie człowiek jest najsamotniejszą istotą na planecie, istotą, której żadna inna nie jest w stanie zrozumieć ani nawet zbliżyć się na odległość, która dawałaby poczucie wspólnoty. To jedno.

Drugie: sondaże, tak pięknie ilustrujące naszą osamotnioną człowieczość, a będące głównie przyczynkiem do analiz natury politycznej, a więc z definicji żałosnych, niosą coś jeszcze, i to coś jest kolorowe, ale i przykre...

2858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]