Ładowanie...
Książka przeciw burzeniu

"Źle urodzone” to nie jest książka architektoniczna. Nie znajdziemy w niej rzutów, przekrojów ani perspektyw. Filip Springer opowiada o domach i ludziach, którzy je zaprojektowali. Przy okazji pokazuje obraz PRL-u, widziany oczami człowieka urodzonego w 1982 r. i zrozumiały dla dzisiejszych trzydziestolatków.
Autor trafił w swój czas. Moda na PRL osiąga właśnie apogeum. Porcelanowe figurki z Ćmielowa stały się symbolem wyrafinowania i dobrego smaku. Krzesło „muszelka” budzi powszechne pożądanie. Nawet meblościanka brzmi dumnie.
Sam widziałem młodych ludzi tłoczących się na wystawie ładowskich mebli. Robili zdjęcia smartfonami, a gdy któryś rzucił: „moja babcia miała taki tapczan”, wokół można wyczuć pełen zawiści podziw rówieśników.
CZAS BURZENIA
Nic dziwnego, że po dizajnie, grafice użytkowej, fotografii, przyszła pora, by zrehabilitować...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]