Reklama

Krzywda pantofelka

Krzywda pantofelka

20.10.2014
Czyta się kilka minut
W kręgach postępowych zawrzało.
O

Oto liderka Zielonych i kandydatka na prezydenta Warszawy Joanna Erbel została źle potraktowana przez „Gazetę Wyborczą”, która zwykle sprzyja feminizmowi i cyklizmowi (Erbel jest czołową reprezentantką „lewicy rowerowej”); nie dość, że dziennikarka pytała zaczepnie, to wywiad ukazał się w wersji nieautoryzowanej. Redakcja tłumaczy, iż Erbel napisała rzecz praktycznie na nowo, i na dowód publikuje wersję autoryzowaną oraz postscriptum kandydatki. Zaiste długa jest lista ludzi, którzy wypowiadali się dla tego samego tytułu i mogliby tylko marzyć o takim traktowaniu.
Autoryzacja ma chronić przed manipulacjami prasy, ale bywa również nadużywana do wywracania na nice faktycznie odbytej rozmowy. Porównałem wersje – moim zdaniem Erbel nie zepsuła wywiadu, w jednym tylko miejscu słusznie chciała zatuszować wpadkę – usunęła zdanie, że klubokawiarnie ważniejsze są od żłobków. „Wyborcza...

1223

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]