Reklama

Ładowanie...

Kronika

03.09.2013
Czyta się kilka minut
27 sierpnia – 2 września
P

Pogrzeb Sławomira Mrożka w Krakowie odbędzie się we wtorek 17 września. Nabożeństwo żałobne w kościele śś. Piotra i Pawła o godz. 13.00 poprowadzi metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Urna z prochami pisarza zostanie złożona w Panteonie Narodowym w podziemiach kościoła śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej.

W katechezie potrzebny jest „święty raban” – mówił bp Piotr Libera podczas dorocznego spotkania z katechetami przed nowym rokiem szkolnym. 28 sierpnia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku-Trzepowie przyjechało około 400 katechetów z rejonu płockiego. Biskup prosił katechetów, by wystrzegali się w swej pracy rutyny, a wręcz przeciwnie – mieli „ogień Ducha Świętego w sercach”. Stwierdził, że w katechezie trzeba robić „święty raban” w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli „budzić niepokój Ewangelią i jej przesłaniem...

3166

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]