Reklama

Kronika

Kronika

03.09.2013
Czyta się kilka minut
27 sierpnia – 2 września
P

Pogrzeb Sławomira Mrożka w Krakowie odbędzie się we wtorek 17 września. Nabożeństwo żałobne w kościele śś. Piotra i Pawła o godz. 13.00 poprowadzi metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Urna z prochami pisarza zostanie złożona w Panteonie Narodowym w podziemiach kościoła śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej.

W katechezie potrzebny jest „święty raban” – mówił bp Piotr Libera podczas dorocznego spotkania z katechetami przed nowym rokiem szkolnym. 28 sierpnia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku-Trzepowie przyjechało około 400 katechetów z rejonu płockiego. Biskup prosił katechetów, by wystrzegali się w swej pracy rutyny, a wręcz przeciwnie – mieli „ogień Ducha Świętego w sercach”. Stwierdził, że w katechezie trzeba robić „święty raban” w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli „budzić niepokój Ewangelią i jej przesłaniem...

3166

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]