Reklama

Ładowanie...

Kraków 2030

03.08.2014
Czyta się kilka minut
Przygotowany po siedmiu latach prac zespołu pod kierunkiem wiceprezydent Krakowa Elżbiety Kotarby dokument „Zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa” został przyjęty w lipcu przez Radę Miasta.
S

Studium stara się określić kierunki rozwoju do 2030 r., mające sprawić, że Kraków stanie się „europejską metropolią, ośrodkiem nowoczesnej gospodarki, wysokich technologii, nauki, kultury i turystyki”; miastem „przyjaznym mieszkańcom, atrakcyjnym dla zamieszkania i pobytu, zrównoważonym i policentrycznym”.
Autorzy podzielili miasto na 7 obszarów urbanizacyjnych, dla każdego z nich kreśląc inne zadania. I tak strefa pierwsza obejmuje teren wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i jego „otulinę” (np. Stare Podgórze) – tu autorzy zwracają uwagę na rewitalizację (np. mieszkalnictwo), a także potrzebę „dozielenienia”. Obszar drugi, wyznaczany m.in. ulicami: Królewską, Wielicką, 29 Listopada, Mogilską – tu chodzi przede wszystkim o architektoniczne uatrakcyjnienie terenu, a niekiedy o zagospodarowanie terenów wokół Wisły. Strefa „C” to osiedla, w które wbija się zabudowa...

1564

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]