Reklama

Komunia dla wybranych

Komunia dla wybranych

26.10.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
s

spieszę Ci donieść, że niedawno – by tak rzec – otarłem się o wielce pouczający przypadek. Jest dzieciak. Upośledzony. Nie mówi. Ujmując zaś rzecz precyzyjnie: nie wypowiada słów zapisanych w słowniku. Komunikuje się ze światem przez różnorakie dźwięki, grymasy, wskazywanie palcem czy szarpnięcia ułomnego ciała.
Swego zdania o takich istotach wyłuszczać szczegółowo chyba nie muszę: nie widzę żadnego celu, dla którego w ogóle na świat przychodzą, ich całkowitą izolację uznając za absolutne minimum. Ze świecą szukać tych, co z gorętszym niż ma skromna osoba zaangażowaniem gardłowaliby za czystością człeczego gatunku.
Jednak ku memu zasmuceniu we wspomnianym przypadku pojawiło się kilku obłąkanych delikwentów, pośród których prym wiodła pewna katechetka. Stwierdzili, że dzieciak wykazuje szczególną słabość do Cieśli. Marna istota, która nie potrafi przemnożyć sześciu przez...

4009

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]