Reklama

Kod nieznany

Kod nieznany

21.05.2012
Czyta się kilka minut
Polska szkoła uczy historii nudnie, archaicznie, zniechęcająco. Co jakoś nie niepokoi prawicowych publicystów, profesorów historii i polityków.
J

Janowi Sowie dedykuję

1

Między rządzącą partią liberalną a opozycją (jak sama się nazywa) narodowo-patriotyczną nie ma tematów neutralnych. Czy będzie to stosunek do religii czy do mediów; do gospodarki czy do polityki zagranicznej – efekt jest taki sam. Po jednej stronie jurgieltnicy, zdrajcy, obca agentura, po drugiej obłąkańcy, fanatycy, nieledwie faszyści. W tym klimacie nie da się dojść do jakiejkolwiek wspólnej konkluzji, jakiegokolwiek projektu państwowego.

Konflikt rozpętany przy okazji reformy nauczania historii jest tego najlepszym przykładem. Ryzykowanie własnym zdrowiem (głodówka), by wymusić zmianę propedeutyki jednego z przedmiotów – czy może być bardziej wyrazisty przykład histerii politycznej? Oczywiście zaangażowani w obronę dotychczasowej formuły mają za sobą argument, którego lekceważyć nie można: bezsilność....

11523

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]