Reklama

Kiedy można umrzeć

Kiedy można umrzeć

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Zdolność do świadomego rozpoznania przez chore dziecko własnej sytuacji ma być w Belgii warunkiem legalizującym jego eutanazję. Jednak nowe prawo nie określa stopnia takiej dojrzałości.
W

W ostatnich dniach – już po uchwaleniu przez belgijski parlament prawa zezwalającego na eutanazję osób poniżej 18. roku życia – odebrałem sporo telefonów z pytaniami, na które trudno odpowiedzieć od razu. Co się dzieje z krajem, w którym siedzibę ma Unia Europejska? Jak dalece posunęły się w nim perwersja i upadek wartości, skoro własny rząd i parlament głosują za śmiercią najmłodszych obywateli, zamiast czynić wszystko, aby jak najdłużej żyli? Czy siedmioletnie dziecko może odpowiedzialnie decydować o własnej śmierci?
„POMOC OSTATECZNA”
Prawo uchwalone w minionym tygodniu w Belgii – dopuszczające aktywną pomoc w śmierci na życzenie niepełnoletnich pacjentów – pozostaje sporne. Ostra krytyka części belgijskiej opinii publicznej oraz, przede wszystkim, zagranicznych mediów stwarza wręcz wrażenie, jakby miejscowi politycy postradali zmysły i umożliwili...

8079

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]