Reklama

Kibic wierny

Kibic wierny

09.12.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli sport jest oceniany wyłącznie według kryteriów ekonomicznych lub też jeśli chodzi w nim tylko o wygraną za wszelką cenę, to zawodnik jest redukowany do zwykłego towaru (...).
S

Sportowcy są wciągnięci w mechanizm, od którego nie ma już ucieczki, prawdziwy sens ich działań jest stracony, stracona jest radość z gry, która zauroczyła ich jak dzieci i pozwalała im na wielkie ofiary, dopóki nie zostali mistrzami. Sport jest harmonią, ale jeśli staje się czystym polowaniem na pieniądze i sukces, wtedy ta harmonia się rozpada – powiedział papież Franciszek 23 listopada podczas audiencji dla przedstawicieli Europejskiego Komitetu Olimpijskiego.

Pieniądze, jak medale zdobywane przez sportowców, mają dwie strony. Największy talent bez środków finansowych nie zostanie dobrym zawodnikiem. Droga do zwycięstwa usłana jest pieniędzmi. Wraz z zaangażowaniem kapitału, w sporcie pojawiło się zjawisko, o którym mówi papież – zawodnicy są traktowani jak towar.
Pokolenie papieża było wychowywane w zgodzie z ideą Pierre’a de Coubertina, że liczy się...

2315

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]