Reklama

Jeszcze raz, ostatni raz

Jeszcze raz, ostatni raz

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Jeśli nie porozumiemy się z Litwą, zapomnijmy w ogóle o wschodniej polityce.
L

Litwa jest naszym sojusznikiem, należy do Unii Europejskiej i NATO, jest też krajem demokratycznym, jeśli więc nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia z tym krajem, to jak w ogóle możemy myśleć o współpracy i pojednaniu z takimi krajami jak Białoruś, Rosja czy Ukraina?

To prawda, że Litwini są uparci, że mają potrzebę podkreślania swojego zdania, że niektóre gesty władz tego kraju być może bardziej należą do porządku psychologii niż polityki – ale czy naprawdę są to kwestie, nad którymi nie można przejść do porządku dziennego? Oczywiście pewnych zachowań nie można tolerować w nieskończoność, ale proponowałbym jeszcze raz – niech będzie: ostatni raz – wziąć głęboki oddech w imię wyższych racji.

Co nam z tej uległości? W końcu od 20 lat tolerujemy zachowania Litwinów, a oni się nie zmieniają. Odpowiedzieć można trochę naokoło – z tej uległości mamy nie mniej, niż...

8634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]