Reklama

Ładowanie...

Jeszcze raz, ostatni raz

23.04.2012
Czyta się kilka minut
Jeśli nie porozumiemy się z Litwą, zapomnijmy w ogóle o wschodniej polityce.
L

Litwa jest naszym sojusznikiem, należy do Unii Europejskiej i NATO, jest też krajem demokratycznym, jeśli więc nie jesteśmy w stanie dojść do porozumienia z tym krajem, to jak w ogóle możemy myśleć o współpracy i pojednaniu z takimi krajami jak Białoruś, Rosja czy Ukraina?

To prawda, że Litwini są uparci, że mają potrzebę podkreślania swojego zdania, że niektóre gesty władz tego kraju być może bardziej należą do porządku psychologii niż polityki – ale czy naprawdę są to kwestie, nad którymi nie można przejść do porządku dziennego? Oczywiście pewnych zachowań nie można tolerować w nieskończoność, ale proponowałbym jeszcze raz – niech będzie: ostatni raz – wziąć głęboki oddech w imię wyższych racji.

Co nam z tej uległości? W końcu od 20 lat tolerujemy zachowania Litwinów, a oni się nie zmieniają. Odpowiedzieć można trochę naokoło – z tej uległości mamy nie mniej, niż...

8634

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]