Reklama

Jaskółka nie doczekała

Jaskółka nie doczekała

18.11.2013
Czyta się kilka minut
Miał być symbolem nowego otwarcia. Jego decyzję o przyjęciu stanowiska szefa stołecznego wydziału estetyki komentowano równie gorąco jak rezygnację, którą właśnie złożył – po niespełna trzech miesiącach.
G

Grzegorz Piątek mówi o sobie, że jest architektem wierzącym, ale niepraktykującym, odkąd już na studiach zauważył, że łatwiej przychodzi mu pisanie niż projektowanie. Nie tworzy architektury, tylko ją analizuje i przybliża innym – pisząc, przygotowując wystawy, wykładając. Urodzony w 1980 r. warszawiak, absolwent Wydziału Architektury stołecznej politechniki, zaczynał jako redaktor w miesięczniku „Architektura-Murator”. Przełom w jego życiu zawodowym nastąpił w 2008 r., kiedy z Jarosławem Trybusiem (oraz Kobasem Laksą i Nicolasem Grospierrem) stworzył wystawę „Hotel Polonia”.
To było mocne wejście: wystawa dostała nagrodę Złotego Lwa na Biennale Architektury w Wenecji. Dostrzegły ich media. Wyrobili sobie markę krytyków architektury w nowym stylu, udowadniających, że można mówić i pisać o niej w sposób atrakcyjny także dla młodych, bez hermetycznych sformułowań. Ich praca...

4199

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]