Reklama

Jabłko od jabłoni pada niedaleko

Jabłko od jabłoni pada niedaleko

08.02.2015
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, sporo się ostatnio mówi nad Wisłą o rodzinie.
D

Dorzucić chciałbym i moje trzy grosze, chociaż nie o gender, nie o tradycyjnych modelach, nie o homoterrorze, nie o deprawacji, nie o neobolszewizmie, nie o niszczeniu narodu zamierzam się tu rozwodzić.
Posunąłem się w latach, drogi Piołunie, i coraz mniejszą przyjemność czerpię z gier, zabaw i obyczajów nadwiślańskiego plemienia. Twemu pokoleniu owe rozrywki zostawiam, a sam, jak każda starzejąca się istota, zapadam się powoli w sobie, pogrążam się w obojętności wobec biegu spraw bieżących. Osuwam się ku zamierzchłym czasom, grzęznąc w mulistych wspomnieniach. Bliższe mi zdają się wydarzenia sprzed lat tysiąca niż piana, którą zwą aktualnością.
Pozwolisz zatem, że zacznę od drobiazgu, od niego zaś przejdę do spraw ogólniejszych. Otóż śmieszy mnie, gdy w Kościele mówią o Starym Cieśli per opiekun. Fakt, Nazarejczyka nie spłodził, Jego biologicznym ojcem nie był, ale... A...

4045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

na starość też się Ojciec przypomina, cóż Grzegorz z Nyssy i Izaak z Niniwy dopuszczali taką możliwość, dziś to herezja, choć jakoś nikt ich personalnie za te "herezje" nie potępił :)))

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]