Reklama

Idée fixe Rafaela Correi

Idée fixe Rafaela Correi

01.07.2013
Czyta się kilka minut
Prezydent Ekwadoru Correa rozważa przyznanie azylu Snowdenowi. Wcześniej udzielił go Julianowi Assange’owi. Krytycy Correi zarzucają mu prostacki antyamerykanizm i hipokryzję. Bo Correa bynajmniej nie kocha wolności słowa.
N

Najnowsza historia Ekwadoru dzieli się na czas „przed Correą” i „za rządów Correi”.
50-letni Rafael Correa – to wykształcony w Belgii i USA ekonomista; mówi się, że został wychowany w duchu teologii wyzwolenia. Zwyciężając w wyborach prezydenckich w 2006 r., dał Ekwadorowi stabilność (przed nim w ciągu niespełna dekady kraj miał siedmiu prezydentów), najniższą w historii inflację, największy wzrost gospodarczy, najmniejsze bezrobocie i najwyższą płacę minimalną. Jego „Rewolucja Obywatelska” (jak ją określa) zamieniła Ekwador – 15-milionowy kraj na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej – z „bananowej republiki” w czempiona walki z nierównościami. Wszystko dzięki redystrybucji dochodów z surowców, wzmocnieniu roli państwa i postawieniu interesów większości ponad dobrobyt oligarchii i elit finansowych.
W 2010 r. Correa wyszedł cało z próby puczu, a w lutym tego roku został...

6950

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]