Reklama

Gruźlik z wuwuzelą

Gruźlik z wuwuzelą

04.06.2012
Czyta się kilka minut
Kiedy już przyjadą do Warszawy kibice z całej Europy, pogubią się zupełnie. Co z tego, że Stadion Narodowy widać z daleka? Przecież i tak nie wiadomo, jak wysiąść z autobusu.
fot. Tomek Frycz
C

Co sobie pomyślą kibice? To pytanie wisi nad naszym miastem. Co sobie pomyślą, co powiedzą i co napiszą w internecie? Czy nie zabłądzą wśród rozkopanych ulic? Nie zaginą w labiryncie przejść podziemnych? Nie ugrzęzną w wykopie metra? No i przede wszystkim, jak przyjmą palący brak Muzeum Sztuki Nowoczesnej?

Muszę powiedzieć, że zawsze mnie irytował tradycyjny „Argument z Zagranicznego Turysty”: na co dzień pływamy w błocie i traktujemy to jako rzecz normalną, ale pływać przed cudzoziemcem to już wstyd. Sorry, druzja, tak tu żyjemy i tak przyjmujemy gości. Lepiej nie będzie.

Owszem, kilka lat temu wiodąca pracownia architektoniczna przedstawiała kolorowe panoramy okolic Stadionu Narodowego. Czegóż tam nie było? Biurowce pięły się pod niebo, apartamentowce wyrastały z bujnych ogrodów, a na wiślanych falach kołysały się jachty. Słowo daję, można sobie wyguglować. Dziś po...

7833

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]