Reklama

Gość w dom...

Gość w dom...

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Drogi „Tygodniku”, czytam Cię namiętnie!
J

Jestem katolikiem praktykującym, „ignacjańskim” i nawet Agencję Ochrony Duchowej założyłem, żeby swoją cegiełkę dodać do Opus Magnum, ale krew uniosła mi się do głowy po ostatniej tzw. wizycie duszpasterskiej u mojej siostry. Głowa moja po dokrwieniu wygenerowała tekst poniższy ku przestrodze dla innych pasterzy. Osobiście odczuwam niepokój – 2000 lat daliśmy radę, lwy nas żarły, ale gdy pojawi się więcej wyrobów „pasterzopodobnych” – polegniemy zniszczeni od środka.
Historia dotyczy kolędy. Proboszcz zapowiedział się na środę. „Gość w dom, Bóg w dom”, więc usunięto kurze, obrus na stół, sukienki odprasowane. Gość przybył, zasiadł, spojrzał czujnie – kobieta i dziecko. Zaczął okrężnie: „Czy miała Pani męża?” – zapytał, czując się niemal jak Mistrz przy studni w rozmowie z pewną Samarytanką. „Nie” – odparła kobieta. Zapadła grobowa cisza. Dziewczynka spojrzała pytająco,...

1745

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]